| raulenciu7 a întrebat:

Buna seara, TPU! am cazut in urma cu 3 saptamani pe scari in fund, am suportat durerile dar dupa o saptamana de la cazatura au aparut vanataie si buca este putin deformata, ca si cum ar fi ramas forma scarii pe buca, adica acum nu mai este dreapta, este ca un fel de v, ce mi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic, astepti sa treaca timpul si vanataia sa dispara.
Daca era coloana fracturata ai fi urlat de durere pana cum, deci nu-i nimic rupt, spart, stricat, fracturats au luxat, doar umflat si asta va trece in timp.

| raulenciu7 explică (pentru Violleta2022):

Vanataia a trecut, doar ca acum buca nu este dreapta la fel ca cealalta, e ca si cum forma scarii inca apasa zona aia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O radiografie îți recomandam

suntserios
| suntserios a răspuns:

Antibioticele nu se iau pentru îngrășase ci pentru infecții bacteriene.

| Standt a răspuns:

Nu e nimic decat muschiul afectat. Da cu lidocaina unguent pentru a dispare vanataia si a nu face cheaguri de sange.

| raulenciu7 explică (pentru Standt):

Se reformează mușchiul in timp?

| Standt a răspuns (pentru raulenciu7):

Da.