| DamaDePica a întrebat:

in urma cu cativa ani am cazut pe scari in fund..partea nasoala este ca buca dreapta arata putin deformata,adica are un fel de galma,ca si cum muschiul s-ar fi rupt sau deplasat si se vede foarte naspa din punctul meu de vedere,mai ales ca m-am si ingrasat putin. Credeti ca prin sport as rezolva problema? Ma refer la faptul ca daca fac exercitii pentru fund,merg la sala etc. o sa rezolv problema cu muschiul deformat. Imi doresc sa am un posterior frumos sau cel putin sa arate normal. laughing Nu vreau sa fac operatii estetice, deci.ce credeti? Ce sfaturi imi dati? Fara jigniri va rog. :*

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, ce varsta ai? mersi.

| wildthing a răspuns:

A face sport e mult mai bine decat a nu face. Nu ma pot pronunta asupra aspectului fundului tau pentru ca nu l-am vazut, dar prin exercitii fizice cu siguranta va arata mai bine.

| DamaDePica explică (pentru wildthing):

Fundul meu arata cat de cat ok, il am bombat etc, singura problema este ca buca dreapta este deformata si vreua sa stiu daca o pot rezolva prin sport..in aceea zona...

| wildthing a răspuns (pentru DamaDePica):

Nici macar nu imi dau seama ce intelegi tu prin "deformata". Din ce stiu eu, un muschi isi schimba forma atunci cand s-a rupt, ceea ce ma indoiesc ca s-ar fi intamplat in cazul tau. Daca intr-adevar a fost rupt, nu ai ce sa-i faci...asa va ramane. Poate ai vreun chist sau ceva de genul asta. Daca te deranjeaza atat de mult, de ce nu mergi la un medic? ...macar asa vei fi sigura.

| DamaDePica explică (pentru wildthing):

Mda pai am cazut pe scari cand am fost mai mica..nu cred ca e un chist. Eu ma refeream la faptul ca buca aceea nu e rotunda.Din cauza cazaturii este asa mai nu stiu., adica nu arata exact ca cealalta, mai plata un pic gen, ca si cum muschiul s-ar fi storcit laughing))), si pe mine ma enerveaza...si ma gandeam ca daca fac sala o sa pot forma muchiul cum trebuie...sa fie ok. Adica e un pic mai plat, nu se observa daca port pantaloni, nici daca port scurti nu se observa.

| Deliiiia a răspuns:

Nu cred ca e de la cazatura. Asimetriile sunt normale in acest caz. Cumva dormi pe partea in care spui ca ti-e denivelata?

| DamaDePica explică (pentru Deliiiia):

Iti zic eu ca de la cazatura, am cazut pe 8 scari cam asa in fund..si am avut vanataie mai mult de o luna pe toata aceea parte...