| edytZzza a întrebat:

Buna seara TPU..Am o alergie la polen si aceasta alergie mi-a creat o rinita alergica ( nas infundat permanent ) o am cam de la inceputul primaverii si acum pe 1 septembrie am fost la alergolog si prin teste mi-a spus ca sunt alergic la polen de vara. mi-a dat tratament cu aerius si nasonex ceea ce am luat si in timpul verii. si nu m-au ajucat mai deloc. a zis ca nu e nevoie de injectii anti alergice ( imunoterapie ).
Intrebarea este daca cineva a avut o astfel de rinita si cum a tratato?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ea apare la contact cu alergenul, în rest stă inactivă.
În concluzie, ocolește polenul, praful, etc.
Pa, pa.