| edytZzza a întrebat:

Inca de la sfarsitul primaverii am simtit nasul infundat, am fost la un specialist ORL si mi-a spus ca am o rinita alergica.
Stie cineva cum scap de aceasta rinita alergica?
Dau funda pentru cine imi este de ajutor. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un alergolog, sa vezi la ce esti alergica. Ce tratament ti-a indicat ORL-istul?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, este posibil să ai o rinită alergică - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......nazale_832

http://www.romedic.ro/rinita-alergica

Oricum, NU cred că ai fost la medic!
Dacă ai fi mers la medicul ORL-ist, ai fi primit tratament şi NU veneai aici să pui această întrebare :)

Ar fi indicat un control ( cât mai curând ) la medicul de familie şi o Trimitere la medicul specialist ( ORL-ist şi alergolog ).

Toate cele bune.

| iuyugu a răspuns:

Sunt niște picături... mama e doctor. Întreabă la o farmacie

| frumusica9999 a răspuns:

Poti folosii tratament medicamentos adica picaturi si asa ceva dar poti sa faci un ceai fierbinte intr-un ibric si imediat ce il iei de pe foc sa te bagi sub o patura si sa stai o jumatate de ora - un sfert de ora acolo si respiri adanc si pe gura si pe nas si te asigur ca te vei simtii mai bine.