| Nirvanaaa a întrebat:

Buna seara TPU! Am o nelamurire:care este procedura prin care imi pot schimba medicul de familie? Si de asemenea, aveti idee de cativa medici buni de familie din Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi cu asigurarea, buletinul si fișa de vaccinare la noul medic pe care îl alegi!

| MadRaven a răspuns:

Îți iei dosarul de la actualul medic de familie și mergi cu el la medicul la care vrei să te muți. Eu m-am mutat și am avut nevoie doar de buletin și de fișa cu vaccinurile făcute, pe care am luat-o de la fostul medic de familie.

| oz_1736 a răspuns:

Daca te primeste medicul la care vrei sa te muti, ceri fisa si gata

| melodrama a răspuns:

Recomand sanador, raluca tranca.