| trixie13 a întrebat:

Buna seara TPU! Am u fratior mai mic are 3 ani si cateva zile si ieri seara a facut febra 38 cu 8. I'a dat nurofen si tpotul a fost bine.Azi nu a iesit cu el pe afara, nu l-a lasat la frig si nici nu i'a dat antibiotic sau foarte multe medicamente. Ii da plantusin cu miere si propolis, ambroxol si nurofen(avand invedere ca si tusea)
Azi acum spre seara iar a facut febra, spunea ca il doare burtica, capul, urechile si picioarele.Cand i'a luat mama febra a vazut ca avea 38 cu 9 si i'a dat panadol, dar a scazut doar putin. Ce sa facem? Ce sa ii dea? Sa mearga cu el la urgente? Dau fundita >promitbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sa mearga cu el la urgenta sa-l vada un pediatru. Are febra prea mare ca sa stea asa pana luni.

1 răspuns:
| Anddrea a răspuns:

Pentru febra cel mai bun e algocalminul, mai ales fiola.