| niculai123456789110 a întrebat:

Buna seara TPU,as dori sa stiu de la ce pot sa am bubite pe corp,mentionez faptul ca in aceasta seara am observat ca le am ieri nu le aveam de la ce poate fii, sunt multe si rosii dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabor_Daiana_1997 a răspuns:

Varicela e o boala ca copilariei intr-o saptamana doua trece da o sa te manance foarte tare pielea si e bine sa nu te scarpini sa nu le rupi bubitele du-te maine la un medic iti va da un unguent ceva sper ca te-a ajutat.

| niculai123456789110 explică (pentru Gabor_Daiana_1997):

Mersi daiana de raspuns o sa ma duc maine la farmacie, dau vina pe alimentatia nesanatoasa, dar pot afce varicela si la 22 de ani?

| Gabor_Daiana_1997 a răspuns (pentru niculai123456789110):

Daca nu ai facut in copilarie e posibil sa fi facut acum nu prea tine cont de varsta doar ca cu cat esti mai matura cu atat e mai rau in sensul ca te mananca rau pielea nu poti dormi noptile aiurea rau...

4 răspunsuri:
| mistret25 a răspuns:

Probabil sunt de la ceva aliment pe care l-ai mâncat.
Si eu patesc asta de multe ori... Iti poți da cu ceva unguent ca sa scapi de mancarime.
Daca bubele devin din ce in ce mai multe si iti acoperă tot corpul, probabil ai varicela si trebuie sa mergi la doctor.

| niculai123456789110 explică (pentru mistret25):

Am mancat niste chipsuri aseara, pizza si am baut 2 l de fanta si cred ca din cauza aceeasta.