| user5452346 a întrebat:

Buna seara, TPU.
Azi am calcat intr-un cui, nu m-a impuns tare, doar putin. Mi s-a umflat putin doar si ma doare in locul in care m-a intepat. Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Daca a pentrat pielea si a iesit sange sau limfa (limfa e un lichid incolor) eu personal m-as duce la doctor pentru anti-tetanos!

3 răspunsuri:
| jagliua a răspuns:

Acum nu pare mare lucru, dar poate deveni ceva grav, mai ales dacă era cuiul ruginit sau murdar.
Cel mai bine e să mergi la medic pentru antitetanus.

| Katman a răspuns:

Taie piciorul

| user5452346 explică (pentru Katman):

Inteligent raspuns, dai dovada de maturitate.