| CosminBone a întrebat:

Buna seara TPU, azi m-am intepat intr-un bold dar nu a dat sangele, pot sa patesc ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce te intepi, te speli intotdeauna foarte bine pe mani cu apa si sapun, daca nu ai un dezinfectant in casa, ca locul sa fie dezinfectat si te stergi usor, cu un prosop foarte curat.
Protejezi rana cu un plasture si incerci sa nu foloseste degetul respectiv pentru urmatoarele ore, ca sa nu sangereze.

| Lola05 a răspuns:

Nu, stai liniștit. Vei fi ok happy Mai ales dacă nici n-a dat sângele, nu-i problemă. Cu toții pățim din astea, nu te îngrijora degeaba, dar fii mai atent de acum.

| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a răspuns:

Nu pățești nimic stai liniștit.

| xEnoN47 a răspuns:

Nuu e nimic grav stai fara griji

| Rachelli_Alex_1976 a răspuns:

Nu.Se poate sa te fi intepal intr-un loc cu piele mai groasa dar da-te cu spirt totusi.