| LupuMia a întrebat:

Buna seara TPU, de cateva zile stranut continuu, dimineata am gatul uscat si ma ustura, nasul este infundat si uscat dimineata, iar pe parcursul zilei ma mananca daca il ating in directia ochilor asa in sus, am si o mancarime in cerul gurii si simt ca am ceva pe amigdale care ma jeneaza foarte rau cand inghit, mai ales pe partea stanga. Aveti vreo idee ce ar putea fi? Ce as putea sa iau pentru asta?
Tind sa cred ca este o alergie la ambrozie, dar mai astept pareri. DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti răcită.

| alina2k18 a răspuns:

Allergodil - e pentru rinita alergica.

| Denisa0954 a răspuns:

Da, este alergie. Si e posibil sa ai si rinita alergica dacă zici ca te mănâncă ochii, cerul gurii, curge nasul. Consulta un medic alergolog pentru a ti prescrie un tratament

| LupuMia explică (pentru Denisa0954):

Alergologul meu vine din concediu pe 14... si nu mai pot, stie cineva un tratament?

| Denisa0954 a răspuns (pentru LupuMia):

Nu lua tratament dupa ureche. S ar putea tie sa nu ti se potrivească. Nu se agravează nimic Daca mai astepti cateva zile

| LupuMia explică (pentru Denisa0954):

De 10 zile sunt asa

| Denisa0954 a răspuns (pentru LupuMia):

Stiu cum e. Ca si eu am alergie si rinita alergica. Doar că nu e bine sa iei medicamente dupa auz. Ce pot sa ti recomand sunt picăturile din extract de coacaze negre care este un produs naturist, nu medicament. Asta mi-a recomandat mie medicul în loc de medicamente ca eu iau si pentru astm