| sopranaCadaverica a întrebat:

Cred ca am racit pentru ca am nasul infundat (uscat), mucozitati apoase, m-a usturat un pic gatul, ma simt obosita, as dormi continuu, sunt palida la fata, dar n-am febra, nu tusesc. Problema e ca de multe ori imi vine sa stranut si nu pot, cand ma chinui sa stranut imi lacrimeaza ochii, simt o usturime in nari apoi o gadilitura. laughing
De ce se intampla asta si ce pot face? Am incercat si piper sa miros, tot asa, imi vine sa stranut si nu se intampla...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Apa cu otet de mere si lamaie.

| sopranaCadaverica explică (pentru baru):

Ok, ai descris un amestec. Ce se presupune ca trebuie sa faci cu el? Il bei? Il mirosi? Imbibi o carpa cu el? Frectie?

| baru a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Da,,,ai dreptate. Iti faci o frectie la cap, poate poate un minim de educatie si de bun simt vei avea.Cu toate ca la tine prostia domina!

| sopranaCadaverica explică (pentru baru):

Nu am dat dovada de educatie si bun simt pentru ca am intrebat cum sa folosesc amestecul propus de tine?! Pentru ca nu stiam…?!
Si care e motivul jignirii?
Sunt curioasa.
Apropo, reactia ta nu e mai presus de urletul disperat al urangutanului, numai ca e interior, exteriorizat virtual prin cuvinte. big grin

| RAY a răspuns:

Sa iti cumperi zinc, este singurul lucru face ca sistemul imunitar sa raspunda puternic

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Am luat CTB, niste pastile cu zinc si vitamina c, cate una zilnic timp de 10 zile, degeaba...

| BECKY1234567 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mergi la un medic ORL ..Aici iti putem da sfaturi care poate te ajuta si poate nu..Sanatatea nu e un joc de noroc happy Sa te faci bine oricum Insanatosire grabnica

| FanOfPostMalone a răspuns:

Fa niste analize. Stiu o prietena care tot asa, dar ii curgea sange din nas, era palida si se simtea obosita. La analize i s-a spus ca are leucemie si acum este in spital. Si tot asa, se simtea racita si o mai durea spatele. nu vreau sa te sperii dar cel mai bine sa faci si niste analize

| BECKY1234567 a răspuns:

Incearca sa te uiti la o sursa de lumina puternica poate asa vei reusi sa stranuti.iar despre usturime nu stiu ce pot sa spun probabil e ceva de moment dar in caz ca nu iti trece e indicat sa mergi sa te consulte un medic ORL. Poate esti alergica la ceva din jurul tau la un animal de exemplu happy