| Safire17 a întrebat:

Buna seara, TPU! In primul rand, scuzati categoria, daca am gresit. Am acasa un motan de 3 ani si jumatate. Este sterilizat in august 2010. De vreo 2 saptamani am observat ca are o umflatura pe burta. Am verificat si nu e numai blana mai lunga, parca e ceva piele, dar mai tare la pait. Sper sa nu fie vorba despre ceva pietre la rinichi, deoarece de cand l-am sterilizat nu i-am dat sa manance numai mancare de pisici sterilizate, pentru ca nu ii mai placea in ultima vreme, asa ca i-am dat Whiskas pentru. pisici adulte. Am vrut sa merg cu el la veterinar, dar e scump si nu prea am bani. Credeti ca e ceva grav? Trebuie mers la veterinar? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Safire17 explică:

Sunt din Timisoara

| danafatu a răspuns:

Buna! Mergi la veterinar cat mai rapid, nu are cum sa fie pietre la rinichi, insa poate fi o tumora pe care medicul o poate extirpa. Consultul nu e scump, daca esti din Bucuresti iti recomand ortovet.

| RockableHu a răspuns:

E posibil sa fie vorba de o tumoare, dar daca mergi cat mai repede la veterinar, poate se rezolva, asa am patit eu cu pisica mea, ii crescuse ceva mov prin zona gatului, am gasit o alifie speciala recomandata si...cred ca Gimpet ii zicea, oricum, caut-o nu e scumpa...da-i unde trebuie si vei vedea rezulatele.Vezi ca alifia nu se gaseste in magazine, eu am luat-o de pe net.da vezi sa u o incurci cu ce de mancat.Bafta!