| Anonim744652 a întrebat:

Help
Luni mi am dus pisica la sterilizat.
Când am luat o am observat ca a fost tăiată pe spte (pe o parte)
Nu a mâncat 3 zile asa ca am dus o la veterinar și i-a dat 2 inflamatoare și a început sa mănânce.
Azi, duminica am observat ca ii curge puroi de la cusatura (foarte mult după 5 minute trebuie ștearsă, asa o tine de dimineață)
E ceva grav sau doar o reacție de la cusatura?

Răspuns Câştigător
| Alexa1234a a răspuns:

Cred că ar trebui dusă din nou la veterinar
E posibil să se infecteze și dă în altele

Fundă?

1 răspuns:
| Lupu_Andrei_1998 a răspuns:

Trebuie dusa la medicul veterinar, puroiul este un simptom de infectie locala, reprezentand o adunare de proteine, plasma si leucocite. Daca cusatura face puroi trebuie desfacuta urgent, iar rana spalata cu apa oxigenata si tratata cu antibiotic sau cv... infectia poate ajunge in sange provocand peritonite sau septicemii.,, iar in cele din urma exista posibilitatea de deces a animalului.