| Vladusel_Gabriela_1999 a întrebat:

Buna Buna,
Am si eu un pisoias de 2 luni, din rasa Ragdoll, luat acum 6 zile.Dar nu vrea sa manance mai mult de jumatate de conserva de mancare. Whiskas nu vrea de loc, foarte putina mancare uscata(biscuiti de pisici) si nu prea bea apa.
Abia luni ajung cu el la veterinar dar pana atunci ce pot sa fac?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mikkey a răspuns:

Stai calma, nu te speria happy Poate, POATE, asa e el happy Am si eu o pisica. Mofturoasa happy Nu mananca decat pernite Whiskas sau conserva (de pui cel mai mult)
Incearca sa ii cumperi diverse feluri de mancare, pernite sau conserva (sau pliculete) cu diverse arome. Pisica mea prefera puiul happy
Deci, ai face bine sa dai fuga pana la magazin, ii cumperi diverse tipuri de mancare, si vezi care ii place. Daca nu-i place niciuna, atunci iti poti face griji happy O sa vezi daca el chiar are ceva atunci cand ajungi la veterinar.

Funda? big grin