| Alejandra4785 a întrebat:

Buna seara TPU! maine va incepe scoala iar mie mi-e rusine a ma cu la scoala fiindca am dintele din fata spart putin intr-o parte si arat ca naiba si mi-erusine fiindca vor rade de mine colegele si colegi ce sa fac? vreau raspunsuri serioase va rog dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

N ai de ce sa ti fie rusine doar pentru ca dintele tau este un pic spart! Dar Daca nu l mai aveai deloc ce faceai? Asa lasa rusinea ca asta nu i rusine atit de mare incat sa lipsesti in prima zi de scoala dupa o vacanta de vara care probabil ai avut foarte tumultoasa si frumoasa incat ti ai spart dintele amintiri din vancanta de vara Ce vrei acum sa nu te mai duci la scoala dintr un astfel de motiv destul de minor! ok?

3 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Cat de spart e? e ca de la mancatul de seminte? sau se vede destul de tare? si daca chiar e asa, lasa..ca nu stai cu dintii ranjiti sa ti-i vada toata lumea.du-te saptamana asta la dentist sa ti-i faca cu freza sau cu ce ti i-o face si gata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sărăcuța de tine...
Nu te duce, sincer, du-te mai bine si rezolvă-ți problema stomatologică. Eu așa aș proceda. Oricum e prima zi, nu te va pune absentă, stai linistită!
Deci, mai întâi prioritățile...

| xDr0gs a răspuns:

Salut. Pai du-te la dentist si o sa rezolvi problemawinking