| eutunoilafilm a întrebat:

Buna seara TPU!
Sunt putin panicat,am o problema care ma tine de dimineata.
Am dureri la nivelul coastelor,in spate, si cateodata si in partea dreapta si stanga a abdomenului, ameleti si anxietate.
Precizez ca am 16 ani si fumez de 3 luni.
Poate fi vorba de un infart miocardic? De obicei in cat timp se produce infartul?
Astept raspunsuri, dau funda, mersi anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FrateleRobert a răspuns:

La 16 ani nu este posibil sa ai infarct. Poate este ceva din cauza fumatului.Dar cel mai bine este sa faci un consultde specialitate.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Renunta definitiv la fumat si mergi la medicul de familie sa te consulte si o sa te trimita la alt medic daca va fi cazul!

| KinderS a răspuns:

Sa ghicesc. Ai dat search pe google si asta ti-a iesit. Nu va mai diagnosticati singuri ca mai rau va faceti. Daca ai simptome mergi la medic. Este cel mai bine.