| spaimaspaima a întrebat:

Buna seara TPU! Vreau sa știu daca ceaiu si crema aloe vera sunt bune pentru nevralgie intercostala.!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Incearca un gel, gheara diavolului din farmaciile naturiste.este ok pentru musculatura, inclusiv intinderi musculare, nevralgii musculare.

| Okkultist a răspuns:

Nu ar fi eficient.
Va sugerez un consult in actiunea medicului de familie, si o analiza mai amanuntita. Sunteti sigur ca este nevralgie intrcostala?
Oricare ar fi raspunsul, nu va putem diagnostica pritr-un site. Poate nu este asta si va aprob ca este bun...
O zi frumoasa!

| spaimaspaima explică (pentru Okkultist):

Mai exact am sindrom algic dorsal dar tot asa se manifesta. cu dureri in piept. si in spate mai rar. dar acuma sunt mai bine! o sa ma apuc de inot. sper sa imi revin cat mai repede. ca fac sport de performanta.

| Okkultist a răspuns (pentru spaimaspaima):

Sport. Fructe si legume zilnic. Fibre ca semintele. Un ou crud pe saptamana te-ar ajuta. Si... ambitie. In rest nimic. O zi buna, tine-te de sport! happy

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu are nici o legatura.