| Sophie1950 a întrebat:

Bună seara tuturor!
Am purtat aparat dentar fix timp de 2-3 ani de zile, după care până la momentul actual am purtat 2 ani specificul aparat dentar mobil. După tot acest proces îndelungat, eu nu-s mulțumită de dantura mea. Dinții mei s-au strâmbat puțin, foarte puțin observabil dar suficient cat să mă indispună! Prin urmare am mers la o altă doamnă stomatolog în urma unor recomandări și i-am spus ce mă deranjează; și dacă un alt aparat m-ar face să scap de toate nemulțumirile mele ( evident că soluții sunt și da, o sa-mi pun alt aparat).
În schimb, am tot auzit și știu cazuri care dupa un al doilea aparat dentar la unele persoane le aparea o strungareata de toata minunea, sau dintii se strambau mai tare. Vreau să știu dacă este sau nu adevărat. Evident că o să o întreb și pe doamna stomatolog, dar deocamdată vreau o părere orientativă).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Cel mai bine este sa iei o pauza, dar nu cred ca e adevarat cu al doilea aparat dentar, oricum intreaba un stomatolog asa cum spuneai si tu.

| LDCCristi a răspuns:

Din pacate da... Lasa putin dantura "libera" si dupa 6 luni iti poti pune noul aparat dentar.