| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna seara tuturor am si eu o problemicabig grin
Dragii mei/Dragele mele problema mea e ca is grasa dar numai la burtastraight face am incercat sa tin regim sa evit ceea ce trebuie evitat grasimi dulciurii prajelii etc am tinut 3 saptamanii asa si am slabit doar 2 kg, s-a vazut ca am dat si din burtica ...pana la urma am renuntat desi nu le pun la loc acele 2 kg.
In prezent mananc normal de toate, dar nu am pofta de mancare si vad ca slabesc desi la burta nu se vede numai la picioare si daca tineam in continuare acest regim desi si la burta slabeam era rau ca slabeam la picioare
Va rog sa ma credeti ca nu mai am nici fund straight face adica am da un pic acolo, ceea ce nu imi convine si burta a naibii daca scade
Oare sa incep cu abdomene sunt cam lenesa in privinta sportului
dar daca da o fac
va multumesc o seara placuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi nu poti fi chiar asa de lenesa adelyyy. Cele 3 exerciti la abdomen 4 seriiX 20, 40 de repetari de 3 ori pe saptamani si alergatul, sa stii ca face minuni. Nu stiu cat de sanatos mananci dar fara exercitii fizice nu ai sa poti sa dai jos burtica

8 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Acelasi lucru am si eu de suferit. am slabit vreo6kg si de la abdomen vreo7cm acum am 53dekg si talia inca de 76cm deci slaba si cu burta sa mor de ciuda nu alta, si eu sufar pentru acest lucru, acum mananc mai putin legat de portie si nu mananc seara dupa ora 18-19 si am o centura de masaj pe care mi-o pun seara si aia ma mai ajuta la cm din talie dar tare greu merge jos, kg merg repede dar cm.mai greu sunt si pe net ceva exercitii pilates la dietafitness si cred ca sunt bune o sa le incerc vezi si tu si asta e daca ne e lene sa facem sport sau sala ceva nu merge de pe burtica asa usor.

| psiholoaga a răspuns:

"Burtica de burtica"laughing Abdomenele nu prea topesc grasimea, intaresc muschii si dupa ce slabesti o sa ai un abdomen plat si lucrat. Incearca sa iesi la alergat sau sa faci inot. Apa modeleaza corpul, mai ales daca dai cateva ture de bazin si nu doar te balacesti. Bafta!

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Ps: eu am burtica de burtica, stiti ca mai sunt unele pustoaice care zic vai ce burta am si au un pic eu chiar am ca asa nu m-as stresa sa am putin acolo chiar am

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Oliana nu am pofta de mancare si mananc putin fara poftawinking si se vede la picioare un pic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi, cum mananci normal si slabesti? Spune-mi si mie ce faci, ce mananci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu te infometa ca sa ajungi la anemie. Mananca legume, fructe, lactate, carbohidrati din paste, paine cu secara, carne de pui, vita(fara prajeli) si multe apa minerala decarbogazoasa si daca te apuci de sport, sa nu mananci cantitati mici, ba din contra pentru ca organismul are nevoie de vitamine, proteine si carbohidrati. Ai grija de tine si nu te infometa pentru ca asta nu te ajuta sa scapi de grasimea de la abdomen. PS. sportul este necesar pentru sanatate. "Men sana in corpore sano" (o minte sanatoasa intr-un corp sanatos)

| foxy_2468 a răspuns:

Incearca sa faci mai multa miscare decat de obicei. Pune accent pe abdobene. ELE CHIAR LUCREAZA Conteaza foarte mult cum le faci... daca le faci aiurea normal ca nu sunt rezultate dar daca te implici mai mult o sa apara si rezultatele.Si incearca cand faci abdomene sa iti pui la mijloc o banda speciala pentru abdomen (o gasesti in magazinele cu articole sportive) sau daca nu poti folosi si folie de plastic happyEste foarte buna si transpiri ok. Abdomenele trebuie lucrate cu cap si nu cate 100 de'odata, ci 3 Serii de cate 8 repetari.De preferat este sa lucrezi pentru partea inferioara a abdomenului (adica mai mult cu picioarele decat crunch), Sper sa iti fie de folos raspunsul meu. Daca mai ai intrebari da-mi un msg.Eu sunt intructor aerobic/fitness.

| innocentkid_5166 a răspuns:

Buna adelyyy.multe fete se confrunta cu problema asta.eu te-as sfatui sa consumi cat mai multe fructe.sa numai bei bauturi acidulate.nu consuma mankruri de fast-food sau cv in genu. iar cu parere de rau trebuie sa-ti sp k fara sport nu rezolvi nimic. abdomenele te ajuta enorm.eu am o prtna care a slabit super mult in nici o luna si a dat toata burtik jos.acum mult succes sh sper ca ti-am fost de ajutor.kiss