| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Buna seara tuturor e prima oara cand intru aici si am putine emotii..Am 21 de ani si acum 5 luni am trait o experienta cam neplacuta mi-am cumparat o tigare electronica si am fumat o zi din ea si seara mi-a curs putin lichid pe piele si in cateva minute aveam stari de lesin palpitatii puteam sa jur ca o sa fac infarct am facut controale medicale, EKG-urile au iesit bine si de atunci mi se intampla sa mai aceste crize..ma gandesc mereu ca o sa mi se intample ceva daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns daca a mai patit..Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-are nici o legatura. Lichidul nu este toxic pe piele ci in plamani. Este poate ceva psihologic. Ar trebui mers la un medic de specialitate.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Salontanul):

Multumesc de raspuns, in momentul cand mi s-a facut prima oara rau citisem pe net ca acel lichid poate provoca moartea si mi s-a taiat firul laughing). Bafta numai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai experimentat tu se pare a fii ALERGIE la acel produs chimic pe care-l foloseste tigara electronica!
Uita de existenta acelei tigari electronice si evita sa mai atingi vreodata asa ceva, categoric nu poti fuma, pentru ca risti sa-ti bagi acel chimical in corp si sa faci soc anafilactic, putand chiar sa mori.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca o sa mai ating niciodata acea "prostie" e o posibilitate sa-mi fi profocat probleme la inima?

| nugasescusernameliber a răspuns:

Este doar subconstientul tau, ai citit eticheta si ai devenit paranoic. Cat timp analizele iti sunt bune, linisteste-te. Iti induci singur stari de panica, dar gandeste-te logic, acel lichid nu mai are cum sa fie in organismul tau, nici pe pielea ta.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru nugasescusernameliber):

Faza e ca si in prezent mai am aceste "atacuri de panica" ( gat uscat, senzatie de nod in gat, palpitatii stari de lesin) care tin aproximativ 40 de minute dupa nu mai am nimic.

| Rpgdei a răspuns:

Am 15 ani, vapez de 2 ani, dar nu am avut probleme pana acum.
Precizez ca am înghițit, scăpat pe piele și multe altele și sunt ok
Precizez ca fumez electronice profesionale