| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Buna seara, acum 6 luni am fumat o zi dintr-o tigare electronica si cand am schimbat rezerva mi-a curs o picatura pe piele din greseala si dupa cateva minute mi se facuse rau (stari de lesin palpitatii frisoane frica de a nu pati ceva grav) si de atunci numai cu gandul la starile astea sunt mai sunt momente cand imi bate inima repede, stau mereu si imi verific pulsul tin sa precizez ca am facut vreo 3 EKG-URI de atunci si nu mi s-a spus nimic de rau...seara inainte sa adorm tot mi se face putin o stare de ameteala( nu am lesinat niciodata) Nu stiu ce analize sa mai fac cel mai bun raspuns dau funda. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ce experimentezi tu acum, sunt stari psihice, de anxietate si panica, in urma reactiei acelei tigari fumate.
Frica ta imensa sa nu mori, sa nu patesti ceva, te-a adus aici.
Ei bine frica asta te poate si paraliza, si nu glumesc!
Dar poti sa-ti spun ca, totul este doar in capusorul tau si un psiholog sau psihiatru bun, ti le-ar debloca, punandu-te pe picioare. Trebuie doar sa intelegi ca, totul a trecut si nu ti se va intampla nimic daca nu mai pui tigara in gura, deci, te poti relaxa si contnua sa traiesti, fara frica!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un psihiatru, esti doar ipohondru si astea sunt crize de panica

| Violleta2022 a răspuns:

Tigara electronica contine substante chimice, mult mai otravitoare decat nicotina dintr-o tigara.
Nici nu ma mir de ce te-ai simtit atat de rau, noroc ca corpul tau a reactionat rapid la toxina respectiva.
Sfatul meu este sa nu mai pui in gura tigara electronica, cel mai probabile ste alergic la toxina lui.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Violleta2022):

Si de ce sa am aceleasi stari si in prezent?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Ce experimentezi tu acum, sunt stari psihice, de anxietate si panica, in urma reactiei acelei tigari fumate.
Frica ta imensa sa nu mori, sa nu patesti ceva, te-a adus aici.
Ei bine frica asta te poate si paraliza, si nu glumesc!
Dar poti sa-ti spun ca, totul este doar in capusorul tau si un psiholog sau psihiatru bun, ti le-ar debloca, punandu-te pe picioare. Trebuie doar sa intelegi ca, totul a trecut si nu ti se va intampla nimic daca nu mai pui tigara in gura, deci, te poti relaxa si contnua sa traiesti, fara frica!

| CuriousStuff a răspuns:

Subscriu la ce a zis Brigaela, nu ai absolut nimic. Eventual o nevroza. Un psihiatru te-ar ajuta mai mult decat toate EKG-urile.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru CuriousStuff):

Pai si de la o tigare electronica sa inceapa toate astea? Eu stiam dinainte ca acel lichid cica dauneaza sanatatii..Probabil din cauza asta altceva nu-mi pot explica.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Nu are treaba cu tigara, e totul in capul tau. Asta nu inseamna ca nu ar trebui sa te lasi de fumat, cel mai bine ar fi sa nu mai fumezi, insa ce ai tu acum e stric provocat de creierul tau, nu are legatura cu substanta aceea.