| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor.

Este o problemă dacă îmi spăl penisul în fiecare zi de două ori, dimineața când ma trezesc și merg la lucru și seara înainte de somn?

Eu vreau sa fie curat tot timpul și sa nu miroasă.

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Interesanta intrebare happy

Pe scurt nu, nu este nicio problema ba chiar este indicat sa ai o igiena intima adecvata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este.

| dullcat a răspuns:

Buna.Teoretic nu, insa depinde mult si de produsele pe care le folosesti.In mod clar iti vei da seama daca te afecteaza negativ, iar pana atunci, nu-ti fa griji.

| gabicoo a răspuns:

Nu este o problemă. Sunt curios: Nu faci duș zilnic?

| Ilovedinero a răspuns:

Ma sperie ca unii spun ca poti si mai rar de 1 data pe zi.Verii mei, voi nu faceti duș zilnic? Este normal sa te speli de 2 ori pe zi in zonele in care esti mai predispus la infectii( anala, bucala, genitala). Restul, o dată pe zi, in fiecare zi

| ALM2000RO a răspuns:

Foarte bine că vrei să menții o igienă adecvată dar personal mi se pare prea des de 2 ori pe zi. Poți și numai odată. Dacă nu ești activ sexual, pot să-l speli chiar mai rar, nu e nevoie să faci asta zilnic.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Conteaza foarte mult viteza cu care il speli.