| Lkaoeodj a întrebat:

Buna seara, unde as putea sa fac un consult de cardiologie gratuit in Bucuresti cu bilet de trimitere de la medicul de familie, am nevoie pentru medicina muncii.
Si daca puteți spune mai exact cum o sa decurgă consultul, o sa trebuiasca sa ma dezbrac de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fata sau baiat? La Ekg dai jos tricoul si ei i ti pun ventuze pe piept te dau cu un gel si acel gel tin lipite ventuzele pe piept pana se termina analiza, nu te doare nu ai disconfort doar trebuie sa stai pe spate nemiscat/ă ca analiza sa iasa corect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai compania unde te angajezi nu ti-a indicat un cabinet de medicina muncii?
nu, nu trebuie sa te dezbraci de tot

| Freya1 a răspuns:

Încearcă la spital.
Treaba e ca nicaieri nu prea mai e gratis dar poate la stat dacă ești asigurat merge.

De obicei la angajare te trimit ei la un cabinet cu, care lucrează.
Și nu trebuie sa te dezbraci de tot.Adica trebuie sa îți ridici bluza pana la gat sa îți facă un ekg.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Nu trebuie să te dezbraci.

| newaccountbye a răspuns:

La un spital de stat.