| darts01 a întrebat:

Pot sa ma duc la consult la un dermatolog fara bilet de trimitere de la medicul de familie in Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Poti,dar sa platesti si taxa pentru consultatiile la un cabinet particular! La cabinetele din clinica de stat se pot merge doar cu programare si bilete de trimitere de catre medicul tau de familie!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara trimitere poti merge doar la un cabinet privat, pentru cabinetele de stat ai nevoie de trimitere de la medicul de familie.

| Salontanul a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si la stat se poate plati orice analiza. Face programare platita la dermatolog si acesta va face apoi trimitere la analize daca trebuie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, dar platesti. Si la stat poti merge doar ca platesti la stat. Toate policlinicile au la intrare un birou unde poti plati orice analiza.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti dar numai la cabinetul privat si platind integral consultatia.

| liliana77any a răspuns:

Nu ai cum sa te duci fara bilet de trimitere, asta inseamna ca platesti consultatia.
Cu un mic efort nu vei fi nevoit sa platesti.