| Dani_Daniela_1984 a întrebat:

Buna seara va rog frumos sa mi spuneti si mie daca exista vreo sansa daca te au diagnosticat cu o tumoare cerebrala si o ai de 30 ani ai vreo sansa de supravietuire? medicul ne a informat ca daca nu se opereaza in mai putin de o saptamana poate sa moara si daca se opereaza va avea de trait doar doi ani, ajutati-ma cu un raspuns va rog.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Mergeti pe ce zic doctorii ca ofera cele mai multe sanse si sperati la ce e mai bine. Nu plangeti in prezenta persoanei, fiti optimisti si exprimati-va increderea ca va fi bine. Este foarte important ca persoana sa fie increzatoare in sine si in sansele ei. Cat timp traieste exista sperante.

| cristimihailov a răspuns:

E mai complicat aici. Ai nevoie de un medic usor mai deschis.

Eu as incerca urmatoarele abordari:

http://aura-vita.ro/

http://drcalinmarginean.blogspot.com.au/......se_20.html

Si mai este tot pe net un nene care a murit de ceva vreme:
Max Gerson - cauta un pic pe youtube.

Si mai este o chestie care poate ar trebui (nu stiu persoana despre care vorbesti): aspartamul. Cica se manifesta in general la fel.

Dar este la latitudinea persoanei daca vrea sa ia aceasta abordare (cea specificata mai sus) deoarece nu reprezinta viziunea medicala.

Raspunsul reprezinta un punct de vedere personal, nefiind medic.

| BogdanLuca a răspuns:

In functie de localizare tumorei facute in urma comp. tom. se poate lua o decizie. Este complicat si dificil. Depinde foarte mult si de medicii anestezisti. Eu as merge pe extirpare.