| vasi_9948 a întrebat:

Buna ziua
am si eu o intrebare:
tatal meu a avut tumoare cerebrala si a fost operat de 2 ori acum dupa 3 saptamana dupa operatie nu isi poate misca mana si piciorul stang si vorbeste cu disficultati de abia intelegi.
dar vorbeste si se balbaie si spune vrute si nevrute.
Exista sanse sa se recupereze?

raspuns va rog

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu zic sa nu va pierdeti speranta! Vasele de sange de pe creier se refac,corpul omenesc este o masinarie minunata, si va putea merge si vorbi! Sunt sigura de asta! Eu am vazut un om care era ca ca o leguma la pat in urma unui accident vascular cerebral, cu pampersi si mancat cu lingurita in gura! Dupa 6 luni omul merge pe strada ca oricine si este ca un om normal. Si are 70 de ani! Toata problema este ca tumora sa nu recidiveze!

Răspuns utilizator avertizat
| lolly_3072 a răspuns:

Da exista.adica gandeste'te e o operatie foarte grea care a stresat mult corpul si o sa ii ia mult sa; si revina.
cunosc pe cineva care nu mai stiu ce boala a avut si d'abia dupa un an s-a recuperat complet.
sanatae muuulta pentru tatal tau.big grin

| yoyo_7172 a răspuns:

Hmm ar fi bine sa intrebi doctorii totousi dupa o tumoare cerebrala... exista sanse doar sa nu fie ceva grav ca atunci...