| Goiya a întrebat:

Buna seara.va rog sa ma ajutati cu câteva sfaturi.Acum câteva minute am avut si mai am dureri in piept si nu prea pot respira, stiti cumva de la ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ce spui nu e minciună, asta poate fi manifestarea unei afecțiuni extrem de grave (mi-e și teamă să o pronunț) sună la 112 dacă ții la sănătatea ta

| Animeforlifee9921 a răspuns (pentru sierra1):

Si eu m-am gandit ca poate a facut infarct sau angina pectorala dar nu stie nimeni pana nu te duci la doctor. Doamne fereste de asa ceva.

| dullcat a răspuns:

Sunat la urgente!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai expus recent la mult praf sau mirosuri toxice?
Inhalarea de praf și gaze toxice poate provoca simptomele respective.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Cati ani aveti? Cam cate minute au trecut? Daca trec mai mult de 15 minute luati in considerare un infarct. Nu vreau sa va sperii, dar daca tot persista sunati la 112. Si eu cam acum o saptamana m-am speriat de la un zgomot destul de puternic si aveam aceleasi simptome, dar nu am fost la spital pentru ca ai mei bineinteles ca nu ma credeau, dar pana la urma a fost doar o nevralgie intercostala care cred ca mi s-a "activat" dupa ce ma speriasem atunci de zgomotul ala. Ma mai doare uneori, dar bine ca nu s-a intamplat ceva mai grav.
Stay safe!

| LarisaChe07 a răspuns:

Te-ai lovit?

Eu cand eram mica, cam 10 ani, am vrut sa sar din leagăn peste un gard, si nu stiu cum s-a intamplat dar am cazut direct jos pe spate. Si m-a durut in piept cand respiram cam o saptamana. N-am spus nimanui, am stat asa, dar tu ar trebui sa te duci la spital sau sa suni la 112.