| ankutisor a întrebat:

Buna seara vam mai intrebat in legatura cu ovare micropolichistice am fost din nou la control mi-a zis medicul meu ginecolog ovare aspect normal oare asa o fi? Exista riscul sa fiu infertila pe viitor? Daca da ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca medicul taau a zis, noi, pustanii de 13-14 ani care formam majoritatea pe aici nu putem sa il contrazicem. Mergi la alt medic pentru o a ddoua opinie, asta e tot e poti sa faci.
Daca ai aceasta problema, intr-adevar poti avea nesansa de a fi infertila. Vezi mai multe informatii aici:
https://endocrinologiadeazi.wordpress.com/......ichistice/

| Pinocchio a răspuns:

Daca nu ai incredere in medic, cauta altul si daca si el va spune la fel, te poti linisti.