| dEeA1226 a întrebat:

Bună seara! Vecinul meu mi-a aruncat furadan in curte şi mi-au murit doi caini. Ce pot face? Daca chem politia ce se intampla? Stiu ca furadanul poate fi fatal si pentru oameni, de aceea nu are voie sa il detina. MULTUMESC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

CheamaPolitia de urgenat, sa investigheze cazul, sa ia probe, sa faca autopsie la caini.

| alina2k18 a răspuns:

Politia urgent!
Nici nu are voie sa detina Furadan, e interzis oricum, darmite sa il arunce in curtea ta!
E o substanta extrem de toxica!

| Legion7X a răspuns:

De unde naiba are el așa ceva pentru că este interzis în UE dă-l pe mâna poliției sau plătește-i cu aceași monedă ceva găini, capre, curci nu are? sau poate că câini tăi făceau prea mult deranj de la determinat să facă.
Vezi de aia nu mă mut eu la Țară am și eu un câine și nu accept să mi-l otrăvească un nenorocit din ăsta.
Adică să-l cresc 4 ani de pui într-un apartament sub ochii mei apoi să merg la Țară și să-l otrăvească unul.

| AndreiWeisz a răspuns:

Mama ce l-as bate pana cand ar inghiti singur furadan. Cum sa omori ma cainii? sad

| Stamatin_Daniel_1990 a răspuns:

Man da ca o sa chem politia ai dovezi si daca da sti ca dupa inchisopare iti va pune furadanul si tie si da e otravitoare si la oameni