| Dominicana888 a întrebat:

Bună seara! Am o întrebare dacă cineva si-a făcut rata pe numele lui și mi-a luat niște cadouri de bună voie și acum mi le cere înapoi ca dacă nu le dau ma amenință cu politia și cu ajung la politie și dosar penal pentru ca nu vreau sa ii le dau înapoi mi se poate întâmpla ceva sau el răspunde pe propria răspundere? Mulțumesc seara buna!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus politia nu are nici o atributie si o sa rada de el, daca te reclama pentru nerestituirea cadourilor.
In schimb ti-ar putea face plangere penala pentru furt sau pentru nerestituirea imprumutului de folosinta, sustinand ca le-ai furat de la el sau ti le-a imprumutat dar numai pentru a le folosi o perioada.
Sigur ca daca ai dovezi ca ti le-a dat cadou nu se va intampla nimic.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pot sa te intreb ce fel de cadorui ti-a luat daca a facut rate bancare?
O casa, sau masina?

| Dominicana888 explică (pentru Violleta2022):

Chit de gaming monitor și scaun

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dominicana888):

Da-i-le ianpoi si scapi de stres!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu iti va face nimic politia, si poti depune la randul tau plangere pentru hartuire, care ar fi mai valabila decat "plangerea" lui, care nu are absolut nici o incalcare la baza.

Răspuns utilizator avertizat
| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Haoleuuu Dominicanoooo. Te duci la parnaie!