| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea a fost operata de cancer la rect, iar dupa 14 zile i s-au scos firele. A doua zi cand mama i-a schimbat pansamentul a văzut ca operația e putin desprinsa. Medicul de familie i-a pus niste praf alb acolo si a spus ca nu este nimic grav. Doctorul care a operato pe ea este miercuri la spital. Este ceva grav daca sta acasă pana atunci? Ce se poate întâmpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vladeusebiu a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic, sa fie atenta cum schimba bandajul respectiv fiind o rana deschisa sa nu se infecteze oricum rana se va prinde singura dar sa ai grija sa nu se infecteze, sa umplii cu mainile foarte curate.