| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea e un Turcia de o săptămână în vacanta cu soțul ei și cei 2 copii, ieri seara i-au făcut testul de covid și sora mea a iesit pozitiv, iar soțul ei și copiii au ieșit negativ. Azi la 4 după masa i-au dat medicament FAVIMOL se numește 200 gr și scrie la ei pe prospect sa ia 8 dimineața și 8 seara pastile. Acuma ea a luat doar 6 și a făcut diaree. Nu știu sincer cu cine sa vorbesc de la spital ca nu am cu cine. Dacă știți ceva sa îmi spuneți va rog frumos. Acuma ea o rămas singura în camera. Și soțul cu copiii sunt plecați înapoi în Germania.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cristian21111 a răspuns:

Și in plus de asta i-am zis sa mai facă un test și turcii nu o lasă că nu are voie numa după o săptămână. Eu zic ca era mai ok sa facă testul la întrare în Turcia, nu când ai fost deja la mare lângă grămadă și se trezesc cei de la hotel sa le facă la toți test de covid. Mai sunt 11 familii izolate în camere separate.