| CorneliaC a întrebat:

Spuneti-mi va rog frumos remedii contra porilor dilatati, ca nu-i mai suport. Am incercat atatea, si la medic am fost si tot nu scap de ei. Remedii care sunteti siguri ca au efect, daca exista...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StayChill a răspuns:

Eu folosesc miere, si nu doar pentru pori dilatati, ci si pentru cosuri, pete rosii, puncte negre etc.
Uite o reteta foarte utila:
-doua lingurite (pline) de miere
-un varf de banana (cam 2 cm)
-lamaie
Pisezi foarte bine banana, apoi adaugi mierea si intr-un final adaugi cateva picaturi de zeama de lamaie. Cam 3-4.
O lasi in jur de 10 min. apoi o speli cu apa calduta. Ai grija sa nu o indepartezi asa cum te speli pe fata, ci sa,, masezi'' fata cu apa. Dupa, te tamponezi cu un prosop curat. Fa asta o data pe saptamana si va da rezultate.
Bafta! happy