| MissxD a întrebat:

Cum folosesc lamaia impotriva porilor prea dilatati de pe fata?

13 răspunsuri:
| BlueOctober a răspuns:

Scuze abia acu am vazut, pai de obicei se face dimineata, asa e cel mai ok zic eu.Eu am facut aceasta "terapie" de doua ori pe zi, dimineata si seara, rezultatele le vezi dupa o saptamana, sper sa iti fie de folos:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lamaile au un efect astringent senzational, de aceea vei observa ca toate mastile pentru ten gras contin acest ingredient acru. Fa-ti saptamanal o masca din suc de lamaie si miere. Cat timp este aplicata pe fata, masca purifica in profunzime epiderma, curata impuritatile care astupa porii si reduce porii dilatati.
Te pup!

| LoriLoL a răspuns:

Sau poti sa cureti bine prin apasari pe zonele cu pori dilatati ..sa vezi ca isi face efectul

| LoriLoL a răspuns:

Poti imbiba o discheta de vata in suc de lamaie si sa aplici pe fara ..sau daca ti se pare prea puternic pentru piele(apare pielea uscata) poti amesceta cu putina apa.

| MissxD explică (pentru LoriLoL):

Si daca pielea devina uscata dupa ce aplic fara apa, ce inseamna?

| LoriLoL a răspuns (pentru MissxD):

Inseamna ca este prea astringenta pentru tipul tau de ten..adica o sa fie prea agresiva pentru pielea ta..si o sa trebuiasca sa folosesti apoi o crema grasa.insa merita sa incerci pentru ca chiar curata..si otetul are acelasi efect.

| BlueOctober a răspuns (pentru MissxD):

Nu cu apa e gresit apa nu hidrateaza uscare lamiei, ulei de masline sau galbenus de ou, e cel mai sigur si ok, iti spun a am incercat si funsctioneaza

| MissxD explică (pentru BlueOctober):

Si cum ai facut, mai exact? De cate ori pe saptamana? In cat timp a avut efect la tine? As dori niste detalii! happy

| LoriLoL a răspuns (pentru BlueOctober):

Citeste bine ce am scris.am zis lamaie amestecat cu apa..nu ca apa ar hidrata pielea..nu am specificat..cu o crema dupa..insa m-am referit la faptul ca lamaia este prea puternica pentru unele tenuri si poate sa usuce,

| MissxD explică (pentru LoriLoL):

Am incercat eu o data si mi-a uscat fata. De ce fel de crema vorbesti?

| LoriLoL a răspuns (pentru MissxD):

E imposibil sanu stranga pielea..sau sa o usuce.dar macar o curata, foloseste ceva cu extract de galbenele.

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a răspuns:

Cand ai pori urati pe fata
ti se face un pic greata
in oglinda cand te uiti
si iti vine sa te-ncrunti...

Insa doctorul ne-nvata
ca atunci cand ti-e cam greata
o lamaie daca-nghiti
pleaca greata, n-o mai simti...

Asadar si vasazica
iti explic, ca te vad mica
si prostuta, suparata,
ca ai pori imensi pe fata
cu o limonada rece
oricui supararea trece!
laughing

| ciakalaka a răspuns:

Hmmmm! parerea mea e sa consulti un doctor mai intai.winking