| Danielairina a întrebat:

stie cineva cu ce pot trata petele albe de pe fata de la soare? Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Exista un sampon antimicotic, am avut mai demult si m-am spalat 10 zile, a fost tratament dat de dermatolog, dar am uitat cum se numea, mergi la farmacie si intreaba, sigur te vor ajuta

| Empathizer a răspuns:

Petele albe pot fi o micoza numita pitiriazis alb al fetei. Poti folosi cu succes Clotrimazol lotiune, de 2-3 ori pe zi, dupa ce te speli cu un sapun alcalin (cere de la farmacie si un sapun cu PH alcalin).

| DianaFP a răspuns:

Se trateaza singure. Adica mie una mi-au trecut cu timpul happy Daca tot nu iti trec intr-o luna-doua consulta un medic.

| marianasv a răspuns:

Petele albe se duc foarte bine cu sperma. daca ai prieten pune-l sa puna putina sperma intr-un pahar. si tu iei de acolo si dai doar pe pete. si sa nu uiti dupa ce te dai sa pui sperma la frigider, ca se strica repede. bafta. funda?

| gherghelgabriel a răspuns:

Cu creme de rasrolling on the floor

| Danielairina explică (pentru gherghelgabriel):

Esti tare haios... aproape ca m-ai facut sa rad!

| gherghelgabriel a răspuns:

iti recomand din gama de la Capital Soleil de la Vichy