Întrebare recomandată | mircea27 a întrebat:

Stie cineva daca a aparut Brevoxyl? Sau imi poate spune cineva un inlocuitor? dar sa contina substanta activa benzoil de peroxid. Fara Skinoren si Zinerit, ca le-am incercat deja si degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adyx1988 a răspuns:

Brevoxylul am inteles ca apare in octombrie. Un inlocuitor ce se gaseste la noi e Quinoderm. E mai scump dar te tine dublu. Oricum sunt cu ochii pe brevoxyl.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate găsi crema în farmacii - vezi linkul :
http://www.smartbuy.ro/......15581.html

http://www.shopmania.ro/......g-19975847

http://www.farm.ro/....../index.php

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă cremele, îţi fac mai mult rău decât bine!
Îţi recomand să foloseşti mai bine o mască pe bază de acid salicilic, sau dacă nu tinctura de propolis dă rezultate foarte bune, foloseşte săpunul cu sulf, usucă coşurile.
Te pup!

| cameliapintilie a răspuns:

Buna. Eu folosesc cu succes crema Quinoderm cu 5% peroxyl de benzoil adusa din UK. Daca te intereseaza, lasa-mi mesaj pe camy_pint@yahoo.com

| ancaristescu a răspuns:

Eu am cumparat Brevoxyl de 50 g. saptamana trecuta de la : http://farmshop.ro/2607-brevoxyl-crema-4-x-50-gr-stiefel-5949040100842.html

| mircea27 explică:

In final mi-am luat Quinoderm 5% benzoil de peroxyd. Am 2 saptamani de cand folosesc crema, zi de zi, si pot spune cu mana pe inima ca benzoil de peroxyd chiar functioneaza. Cosurile noi s-au redus cu aproximativ 70% si nu mai sunt rosii. Acum incerc sa caut ceva eficient pentru a-mi reduce petele lasate de acnee. Poate sa-mi recomande cineva ceva? Success si voua!