| Rascutoi a întrebat:

Neuro Optimizar îngrașă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singura care ingrasa este MANCAREA, nu medicamentele, nu suplimentele, nici macar apa nu ingrasa dar mancarea multa este cea care te ingrasa.

| randomuser009 a răspuns:

Nu, caloriile per pastila sunt aproape inexitente, gandeste te ca sunt 120 de pastile, si ai cateva mg din proteine,
https://mass-zone.eu/......-1062.html
Am luat de aici valorile mg:
Si acum pentru calcul: Vitamina B5 nu are calorii
L-Glutamina: Aproximativ 4 calorii per gram.
Taurina: Aproximativ 4 calorii per gram.
Cytidine 5'-diphosphocholine (Cognizin®): nu are calorii
Fosfatidilcolina: Aproximativ 9 calorii per gram.
Fosfatidilserina (PS): Aproximativ 9 calorii per gram.
Acetil L-Carnitina (clorhidrat): Aproximativ 4 calorii per gram.
si acum mg cu ingrediente:
Vitamin B5 (pantothenic acid) 10mg (0calorii)
L-Glutamine 500mg(1/2gram, deci 2calorii)
Taurine 500mg(la fel 2 calorii)
Cytidine 5'-diphosphocholine (Cognizin®)300mg(0calorii)
Phosphatidlycholine120mg (0.12g, deci 9*0.12=1.08 calorii)
Phosphatidylserine (PS) 100mg(0.1grame, deci 0.9 calorii)
Acetyl L-Carnitine (Hydrochloride) 500mg(deci 2 calorii)

adunam:0+2+2+0+1.08+0.9+2=7.98(aprox 8 calorii)
la 100 grame
am luat asta: https://www.naturashop.ro/neuro-optimizer-capsule-prospect-produs.html
am luat prospectul la cutia de 60 pastile, cu 40.32 grame, deci cea cu 120 ar avea: 80. 64grame adica 6.46 calorii pe toata cutia, deci sub 0.06 calorii pe pastila:)
Nu ingrasa.

| ariel13 a răspuns:

Depinde de fiecare persoană.