| antoniaidk a întrebat:

Buna! Stie cineva daca mai e neaparat sa merg la control dupa avortul medicamentos? Am dat deja 1400de lei si controlul va fi inca 400
Nu prea mai vreau sa merg…
Ce parere aveti?
Si nu, nu imi fac trimitere de la doctor ca sa fie gratis

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tii macar putin la sanatatea ta... 400 inseamna nimic

| dullcat a răspuns:

Buna.Este neaparat, daca nu vrei sa te trezesti ulterior cu surprize.Cu sanatatea nu te joci absolut deloc! Si nici nu merita sa faci economie, da-o incolo de treaba.Ia toata intamplarea ca pe o invatatura de minte pentru data viitoare, fiindca sigur te vei gandi de doua ori inainte de sex daca acum buzunarul are de suferit, nu?

| Eireann a răspuns:

Este neaparat pentru a te asigura ca nu au ramas "resturi" ale produsului de conceptie in uter.

| norisorulpufos a răspuns:

Să faci sex protejat e o opțiune, un păcat mai mic.
Dar avortul e deja o crimă.
Fiecare e liber să facă ce vrea dar totul se plătește.

| JanetLili a răspuns:

Daca simți că totul e ok, nu hemoragie prelungita, nu scurgeri anormale,...