| Epica a întrebat:

stie cineva daca se mai poate trata ambliopia, la persoanele, mai mare de 18 ani? sau nu se mai poate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Din pacate cred ca nu, dar incearca adresa urmatoare ( pe care am primit-o si eu de la altcineva; e posibil sa dea rezultate, eu inca incerc)
Dupa
ce am reusit sa imi recapat vederea si sa vad iarasi clar si normal fara
ochelari, am scris tot ce am invatat si experimentat, despre cum poti stopa
cresterea dioptriilor, care sunt modalitatile de lucru la calculator ore in
sir fara ochelari si despre imbunatatirea vederii, intr-o colectie de
exercitii si informatii in cartea "Renunta La
Ochelari: Cum sa iti imbunatatesti vederea natural si sa castigi o
dioptrie in 30 de zile".
/> Daca vrei sa vezi ce
poti invata din cartea "Renunta la Ochelari",
apasa un click pe linkul urmator:
href="">http://renuntalaochelari.com/newsletter/link.php?M=5318&A=36&L=15&F=H"> color="#000080">www.renuntalaochelari.com/cum-sa-vezi-clar-fara-ochelari.html

| Andrei_6051 a răspuns:

Din "pacate" Da. kataka zicea sa intri si sa vezi din cartea din linkul de mia jos ca se poate... si cum... dar intra pe www.renuntalaochelari.com si inscriete la newsletter si aplica ce zice acolo

| Epica explică:

Pai ce detalii sa dau despre AMBLIOPIE, ia are "definitia" ei standard. vroiam sa stiu daca mai e cineva pe aici care stie ceva mai multe despre ambliopie si cum poate fi "tratata".

| Jurcadan a răspuns (pentru Epica):

Da, incarca terapia revitalvision - tratarea ambliopiei la adulti

| Jurcadan a răspuns:

Da, a aparut acum o terapie numita revitalvision.

succes