| TheH3h3 a întrebat:

Am o problema, am strabism, stie cineva cum se poate trata?(Daca se poate trata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Simplu! LA oftalmolog.Nu exista retete pentru acasa.
Pentru sanatatea generala a ochilor cea mai buna este Luteina(o gasesti si la famaciile naturiste)happy

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mergi la un medic oftalmolog!
Ăsta este primul pas, după asta faci ce îți recomandă el!

| zdrangoi a răspuns:

Gasesti aici raspuns la intrebarile tale :
http://www.sfatulmedicului.ro/......cisata_376

| BoboPufu24 a răspuns (pentru zdrangoi):

Salut sunt un baiat de 14 ani si am aceeasi problema cu colegul de mai sus ^.iti multumesc pentru ajutorul depus si pentru site acum sunt mai linistit.Multa sanatate! la revedere.

| BananaSuparata a răspuns:

Ai strabism divergent sau convergent? Oricum trebuie sa porti ochelari.