| anonim_4396 a întrebat:

Bună,
Stie cineva in ce consta controlul la medicina muncii la angajare?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Te pune sa completezi o fișa in timp ce astepti, de obicei e coada si ai ceva de asteptat, iar apoi iti striga numele si trebuie sa te vada un medic. Respectivul o sa vrea sa stie cate ceva despre sanatatea ta, iti ia tensiunea, asculta la plamani, ma rog, chestii banale, nu dureaza mult.
Acum, na, depinde si in ce domeniu lucrezi, cred eu. De exemplu, in domeniul alimentatiei publice se duc probe de coprocultura si coproparazitologic.In rest, nu e mare lucru, te duci, rezolvi treaba si scapi. Sa nu te stresezi!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de munca pe care urmează să o efectuezi. Din asta rezultă setul de analize și investigații medicale. Poate fi o radiografie pulmonară, analiza vederii, reacția ca să se vadă dacă nu ai sifilis, examen psihologic.