| Optyck48 a întrebat:

Azi am semnat un contract de angajare si trebuia sa ajung si la medicina muncii, contractul semnat la 10 si medicina muncii la 15. Ma duc la medicina muncii care era la capatul parcului industrial si acolo tipele alea zic ca trebuie sa astept ca toata lumea asa intr-o doara. Nu m-au lasat sa stau inauntru, de stat nu aveam unde, mi-a venit rau si am plecat.

Se intampla ceva daca am sarit peste medicina muncii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai certificatul medical, in care sa scrie ca esti apt de munca, angajatorul nu ar trebui sa te primeasca la munca, chiar daca s-a incheiat si semnat CIM de catre tine si angajator.

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Nu te poti angaja/nu poti munca fara sa finalizezi consultatia de medicina muncii.