| NoMusicNoLife28 a întrebat:

Stie cineva tratamente naturiste impotriva lambliazei?(care sa dea rezultate intr-un timp cat mai scurt)...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna! Principalul tratament (si sigur in acelasi timp) al lambliazei este cel medicamentos, cu Albendazol. Ar fi bine sa mergi la medic pentru investigatii si reteta. Despre tratamentele naturiste poti citi aici: http://www.i-medic.ro/boli/giardioza-sau-lambliaza
Multa sanatate!

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Tratamentele naturiste dureaza saptamani, se face o cura de 10 zile de Giardinofug, apoi pauza o saptamana si din nou 10 zile de Giardinofug. Eficacitatea e indoielnica, riscul sa te reinfestezi e mare, mai ales daca nu urmeaza tratamentul toti membrii familiei.