| anonim_4396 a întrebat:

stiti vreun tratament(solutie) impotriva cosurilor? nu vreau creme ca mi-am luat foarte multe si nu au avut nici un rezultat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Se dizolva 3 pastile de aspirina obisnuita (nu din acelea tamponate) intr-un sfert de cana cu apa clocotita. Se lasa la racit, apoi se inmoaie in mixtura o cotoneta de bumbac, cu care se sterge usor toata fata. Dupa 10 minute, clatiti cu apa calduta. Acidul salicilic din aspirina este un ingredient binecunoscut incorporat in produsele anti-acneice dar si in cele care fac o usoara exfoliere, redand astfel luminozitatea tenului. Masca se poate aplica o data sau de doua ori pe saptamana, dupa nevoi.

Răspuns utilizator avertizat
| KiMi_6003 a răspuns:

Poti incerca mastile cu argila in cure de cate 7 zile

argila o gasesti la farmacie si costa in jur de 1. 5 - 2 lei

ai putea incercabig grin

mie mi-a fost de folos happy :*