| anonima_5010 a întrebat:

stiu ca am mai pus intrebarea asta, dar vreau urgent sa ma ingras. Am 33 de kg si 1, 52 inaltime.Precizez ca am 15 ani aproape jumatate si am problema asta de cand ma stiu.Nu-mi spuneti sa merg la medic, am fost si degeaba.As vrea sa-mi raspundeti urgent, va rog cat mai multe raspunsuri. Dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Etiquette a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie, am 16 ani, 1, 60 si ceva si 40 de kg...Mai trebuie sa pun vreo 10kg.
Nu prea ai ce face, de mancat presupun ca mananci cat sa te saturi, nu stai sa mori de foame. Inteleg.
Eu tot incerc sa mananc paine la fiecare masa, dar nu imi place painealaughing).asa ca ma fortez putin.
Eu una nu am cu cine semana mai plinuta, in adolscenta ai mei erau la fel ca mine, slabi.sosad...
Oricum daca vrei sa te ingrasi poti pune masa musculara, sa mergi la sala, in parc si sa alergi, sa faci sport, abdomene; sa te ingrasi sanatos.
Si sa nu faci prostia si sa mergi sa mananci la fast-food crezand ca te vei ingrasa! NU o sa te ingrasi pentru. ca asa este conformatia ta, slabuta.Acum nu o sa pui nimic pe tine, ba chiar mai rau iti faci, te indopi cu chimicale si iti umplii organismul cu toxine, si pe la 25-30 de ani, o sa pui pe tine toate kg. pe care le-ai mancat la fast-food.
+ ca noi pe la 20 de ani nu o sa avem probleme cu burtica, celulita si alte belele. Noi o sa aratam super ok happy.
Sper ca te-am ajutathappy.
ps: daca vrei imi poti da un mesaj privat cu ID tau, si mai vorbim acolohappy.
Bafta:*!

5 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna, recomandarea mea pentru problema ta este urmatoarea sa urmezi un program avizat de specialistii in nutritie de la firma care eu colaborez de 10 ani si este lider mondial in domeniu ei de activi tate,cu citeva produse consumate printre care mentionez unul de baza care a fost cumparat de la NASA si anume Lite,este un un aliment sub forma de pulbere,cu un gust placut ce contine proteine vitamine,hidrati de carbon,substante minerale,se consuma cite o masura de pulbere bine dizolvata in lapte gras, iaurt gras nectar de fructe dupa mesele principale se va consuma cu inghitituri mici, ca pe un desert savuros plus suplimenti nutritivi adecvati redobindirii vitalitatii pentru mai multe detalii contact; tiriboxi@gmail.com

| cosmin21 a răspuns:

Incearca sa ai mai multe mese pe zi, incearca sa nu mai faci efort fizic pentru a nu mai arde calorii si nu te lua dupa prostii de genu mananca mancaruri facute in untura.

| IIIx333III a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrasi. Stiu, tie ti se pare ca esti anemica si schiloada, dar nu. Cand o sa ai vreo 18 ani si o sa pui cateva kilograme bune pe tine, o sa arati extraordinar de bine. Nu vei fii grasa, si nici slaba. Asa ca... rabdarea este cea mai buna arma.

| Malphas a răspuns:

Mananca? happy Dulciuri... =p~

| allgamemuziq a răspuns:

Fa ca si mine, orice mananci sa fie facut in unturahappy...eu asa procedez si in 1 saptamana m-am ingrasat 6 kilogramewinking...vezi si uh poate functioneaza si la uh:-P