| AntonelaCK a întrebat:

Stiu ca depinde de fiecare om in parte cum reacționează si cum se vindeca, dar vreau sa va intreb din punct se vedere teoretic.

1. Cam in cat timp se prinde/ reface nasul dupa operatie ( de fixare )? A avut tampoane puse in interior ( probabil rol de atele) si i le-au scos, insa nu poate respira inca pe nas.

2. La operatia de fixare a maxilarului( prin aplicare de "placuțe" ), teoretic... cam in cat timp va putea sa vorbeasca?
"Plăcuțele " se vor scoate sau sunt permanente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. 3 săptămâni.