| saby26 a întrebat:

stiu ca la un CM de 28 de zile perioada de ovulatie este cu aproximatie in ziua 14. dar eu neavand un CM regulat adica variaza intre 33-37 de zile care ar fi ziua de ovulatie? am folosit si teste dar nu am nimerit-o

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un ciclu menstrual atat de neregulat poate fi anovulator, adica sa nu ai ovulatii. Oricum, daca faci suficiente teste (adica din ziua 8 pana in ziua 25, in fiecare zi) vei depista daca ai sau nu ovulatie.

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

CM=Campionat mondial? Sau ciclu menstrual?

| saby26 explică (pentru BRG):

Daaaa campion mondial de 28 sau de 33-37.da chiar se potrivea in context...ha ha ha