| Sfatuitorul_6560 a întrebat:

Buna sunt Adelina. Cam de o luna, 2 imi simt burta tare in zona buricului la palpare si se extinde cateodata cred ca de la anumite alimente pana la stomac si in zona ficatului. Am facut ecografie abdominala si endovaginala si am fost depistata cu pereti ingroshati la fiere,micropolichisturi pe ovare. Cateodata mi-e greata,contact sexual nu a fost in act,menstruatia mi-a venit pana si in ziua de astazi, iau si anticonceptionale de cand mi-a prescris doctorul. 1) Ce tratament mi-ati prescrie pentru o usoara mangaiere" a burticii mele? Ar putea fi o sarcina? Actul n-a fost in sine doar petting fara sa-si dea drumul pe mine. (inca virgina).
2) Daca ar fi fost o sarcina, ce rau ar putea face anticonceptionalele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BlitzLikeXd a răspuns:

Cred ca ai probleme acolo cred si du-te la un doctor