| Radandam a întrebat:

Ce cuprinde o ecografie abdominala? Vreau sa fac o ecografie pentru a vedea ce nu este în regula cu mine, de am simptomele astea de greață mai mereu și de o perioada lunga de timp. Ma gândesc ca este de la fiere, ficat, splina.De obicei, acestea dau simptome de greata, dar nu ma doare într-un loc anume, am doar starea asta. Păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Ca sa nu pun un raspuns prea lung ai aici link:

https://www.cdt-babes.ro/articole/ecografie-abdominala.php