| cristiana2421 a întrebat:

va rog spuneti-mi si mie cum ar fi cel mai bine sa procedez si ce sa cred.am 6 saptamani si 2 zile de sarcina iar ieri am fost la un control ginecologic, bineinteles ca mi s-a confirmat sarcina dar in schimb nu s-a vazut absolut nimic la ecografia abdominala si in cele din urma am facut-o si pe cea endovaginala. ceea ce ma macina pe mine este ca la cea endovaginala s-a vazut acel punctulet de 4 mm insa doctorul mi-a spus ca este probabil sa fie sarcina extrauterina si m-a reprogramat peste 10 zile la un alt control..crede-ti ca este posibila o sarcina extrauterina sau e doar o sarcina mai micuta? am anumite simptome(dureri de cap,sani umflati si un pic durerori,insa stari de greata si vom nu). sunt speriata si e ultimul lucru pe care mi l-as dori in viata asta,avand in vedere ca imi doresc enorm un copilas, iar cele 10 zile imi par o eternitate. uitasem sa precizez ca mai exact mi-a spus asa : ecografie endovaginala, sac ovular intrauterin 4 mm.multumesc

1 răspuns:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Bun avand in vedere ce ai scris tu aici i destul de grav
daca nu ai grija de sarcina s-ar putea ca, copilu sa aiba probleme pe viitor de sanatate sau chiar handicap.
Cel imi bine te poate sfatui doctorul eu iti spun asteapta pana ai urmatoarea programare ca sa vezi.Cu asa ceva chiar nu e de joaca.
Nu te gandi la ce e mai rau ca o sa il afecteze pe bebelus
Eu iti doresc multa sanatate tie si lu bebe happy